Ebru Baybara Demir

Basında Biz

Ebru Baybara Demir den haberler

Gastronominin Nobel’i BCWP’yi kazanan ilk Türk: Şef Ebru Baybara Demir

Gastronominin Nobel’i olarak adlandırılan Bask Dünya Aşçılık Ödülü’nün (BCWP) kazananı şef Ebru Baybara Demir oldu.

 

"Şef Ebru Baybara Demir: "Yemek bir dönüşüm aracıdır"

Basque Culinary World Prize (BCWP) 2023’ün kazananı şef Ebru Baybara Demir, Birleşik Krallık’ın önde gelen gazetelerinden Guardian’a konuştu. 

Ebru Baybara Demir, Basque Culinary World Prize 2023 Ödülünü Aldı

Şef Ebru Baybara Demir’in 2023 Basque Culinary World Prize’ı aldığı ödül töreni Donostia-San Sebastián’daki Prisma de Tabakalera’da gerçekleşti.

Türk şef Ebru Baybara Demir'e Bask Mutfak Dünyası ödülü

Bu yıl 8’incisi düzenlenen Bask Mutfak Dünyası ödülü Türk şef Ebru Baybara Demir’in oldu. Demirü Cumhuriyeti 100. yıl dönümünde bu ödülü almanın kendisi için çok anlamlı olduğunu söyledi

Demir, 100 bin euro ödülü depremzede çocuklara harcayacak

Türk kadın şef Ebru Baybara Demir, gastronomi dünyasının Nobel’i olarak tanınan Basque Culinary World Prize 2023 ödülünü San Sebastian’da düzenlenen özel bir törenle teslim aldı.

Mardin'de sıfır atık modeline uygun tasarlanan restoran açıldı

Zamarot 1890 ismiyle hizmete giren restoranın açılışını, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Şef Ebru Baybara Demir ve davetliler gerçekleştirdi.

Gastronomi Nobel'i kabul edilen ödülü alan Şef Ebru Baybara Demir, Hatay'da çiftçilerin 'Narenciye' çağrısını duyurdu

Şef Ebru Baybara Demir, 6 Şubat deprem faciasından itibaren Hatay’da canla başla çalışarak, depremzedelere yardım etti. Deprem faciasının ardından aldığı 100 bin euro ödülünü…

Diyarbakır’da başladı, 13 kente yayıldı: ABD'den görmeye geldiler...

Diyarbakır’da geçen yıl şef Ebru Baybara Demir tarafından gerçekleştirilen, daha sonra 13 şehir ve 52 belediyenin hayata geçirdiği ‘Topraktan Toprağa Biyobozunur Atık Yönetimi’ projesi, Amerikan online iletişim platformu HBO Max’ın Zero Waste Chef (Sıfır Atık Şefi) belgeseline konu oldu

Gastronominin Nobel’i Türkiye’ye geldi ‘Ebru Baybara Demir doğanın aşçı gücüdür’

Şef Ebru Baybara Demir gastronomi dünyasının en prestijli ödüllerinden olan Basque Culinary World Prize’a değer görüldü. 

Hem tanıtıyor hem de iş yaratıyor

40 ülkeden 140 şefin aday gösterildiği Basque Dünya Aşçılık ödüllerinde bu yıl Mardinli Ebru Baybara Demir ilk 10 finalist arasında. Demir, kurucusu olduğu Cercis Murat Konağı’yla hem Mardin yemeklerini tanıtıyor.

100 Kişiyi Doyuramadı, İki Restoran Açtı

Yabancı turistlere bölgeyi gezdiren Ebru Baybara Demir, konuklarının yeme-içme ve konaklama programlarını da yapıyordu.Dokuz yıl önce, 100 kişilik bir Alman kafilesine rehberlik etmek üzere anlaştı.

Röportajlar

“Yaptığım yemekle insanların hayatını ne kadar değiştirdiğime bakıyorum”

Türk mutfağının vazgeçilmezi Filiz, 2023 Basque Culinary World Prize ödüllü şef Ebru Baybara Demir ile “Filiz Mardin Bulguru Hasat Etkinliği”ni Mardin’de gerçekleşti. Etkinlikte konuşan şef Demir hem etkinliğin detayları hem de aldığı ödül hakkında konuştu.

Türk tarımına umut ışığı / Ebru Baybara Demir’in hikayesi

Hayallerimin peşinden Mardin’den İstanbul’a giden bir babanın üçüncü kız çocuğu Ebru Baybara Demir. Ancak Ebru Baybara Demir’i hem Storybox’a hem de bir çok mecraya taşıyan hikaye onun Mardin’e geri dönmesi ve orada başardıkları.

Mardinli şef Ebru Baybara Demir; ‘Hayalim masaya yemekten fazlasını koymak'

Mardinli şef Ebru Baybara Demir, dünyanın en itibarlı mutfak kültürü yarışması Bask Dünya Aşçılık Ödülleri’nde 110 şef arasından ilk 10’a kalarak finalist oldu

Gastronomi Dünyasının İlham Veren Kadın Şefleri

Her daim öğrenmek ve kendini geliştirmek mottosuyla, Türk gastronomisini uluslararası arenaya taşıyan ve emeğe, sabra, istihdama, toprağa, dolayısıyla sürdürülebilirliğe ilham olan Türkiye’nin dört değerli şefinin hikayesine ortak oluyoruz.